SEOACTIVE – קידום האתרים בגוגל בניית אתרי אינטרנט מקצועי

כל האמת על פורטל יאהו

כל האמת על פורטל יאהו

רשת האינטרנט כיום נמצאת בתהליכי התפתחות והתעצמות תמידיים, אשר מעשירים את המרחב הווירטואלי. דבר זה מתבטא על ידי אתרי האינטרנט הרבים, הרשתות החברתיות, מנועי החיפוש והבלוגים. בכדי לסייע לגולש הממוצע לנווט את דרכו בכמויות המידע הנרחבות המוצעות על ידי רשת האינטרנט, נוסדו אתרים המשמשים כפורטלים ותוחמים בין גבולותיהם חלק רחב מן הדברים אותם הגולש מחפש. פורטלים רבים כוללים פונקציות כמו מדריכי אתרים, מנועי חיפוש, תיבות מייל ומקורות חדשותיים. פורטל יאהו הנו אחד מאתרים אלה, המנסים לספק למשתמש בהם חווית גלישה טובה ומועילה יותר.

קצת היסטוריה על פורטל יאהו

פורטל יאהו שייך לחברת יאהו ונוסד בשנת 1994, על ידי דיוויד פיילו וג'רי יאנג. במקור הוא עוצב כמדריך אתרים ללא מנוע חיפוש, וכונה בשם "המדריך של ג'רי ודיוויד לרשת העולמית". באותה השנה שונה שמו ל"יאהו", כמחווה לספר "מסעות גוליבר" מאת ג'ונתן סוויפט. בשנת 1997 חברת יאהו רכשה את חברת Four11, אשר התמחתה בתקשורת מקוונת. תיבת המייל של החברה נהפכה ל"יאהומייל". עם התפתחותו של פורטל יאהו, הוא התעשר והציע פונקציות שונות, זאת על ידי רכישות שונות של החברה או השקה של מוצרים משלה. בשנת 2004 חברת יאהו הציבה בפורטל מנוע חיפוש עצמאי, במקום מנוע החיפוש הקודם, אשר התבסס על שירותי גוגל. בחלוף השנים, חברת יאהו הקימה עוד ועוד מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם ובשנת 2008 הקימה את מרכזיה בארץ בניהולו של ד"ר רוני למפל. כיום חברת יאהו נמצאת בתהליכי ארגון מחדש, שנועדו לייצב את מעמדה מול חברות מתחרות כמו גוגל ומיקרוסופט.

אלמנטים המוצעים על ידי פורטל יאהו

פורטל יאהו מכיל מספר נרחב ביותר של יישומים המוצעים למשתמש בו. עם זאת, כאן נזכיר את העיקריים שבהם. בראשית דף הבית של פורטל יאהו מוצבת תיבת החיפוש, בה יכול הגולש להקליד את מטרת חיפושו. ניתן לבצע את החיפוש מעבר לאתרי האינטרנט השונים, גם במאגרי תמונות ווידאו וכן במוצרים למכירה. כאשר מקלידים מילות מפתח שונות, מוצעות הצעות השלמה של צירופים פופולריים. בדף התוצאות עצמו, מעבר לאתרים השונים שנמצאו, מוצעים גם נושאים ממוקדים יותר, הקשורים לתחומי מילות המפתח שחיפש הגולש. פורטל יאהו מאפשר גם שימוש ביישומים שונים לצורך אינטראקציה חברתית, כמו תיבת מייל בחינם, מסנג'ר ופורומים. הפורומים השונים מקוטלגים לפי נושאים הכוללים, בין היתר, בידור, אמנויות ומוזיקה. פונקציה נוספת המוצעת על ידי פורטל יאהו היא מקורות חדשותיים, בין אם ברחבי העולם ובין אם מקומיים בתוך ארצות הברית, המעודכנים באופן שוטף. פורטל יאהו אף מציע אפיקי תוכן שונים. לדוגמא, תחום הבידור מחולק לנושאים שונים, כגון סרטים, סדרות, מוזיקה ורכילות, המעשירים את המשתמש. תחום הבידור מסייע למשתמש בתחום הפנאי ועוזר לו לתכנן את בילוייו על ידי הצעת סרטים אליהם הוא יכול לצאת, סדרות המוקרנות בערוצים השונים בטלוויזיה, או דיסקים אותם כדאי לו לשמוע. כמו כן מוצעת לו מפה המסמנת אירועים שונים המתקיימים בקרבת מגוריו. פורטל יאהו מציע מגוון רחב היקף של משחקים מקוונים, אותם ניתן לשחק לבד או מול משתמשים אחרים. בנוסף לכך, לוחות פרסום בנושאים שונים כגון נדל"ן, רכבים ודרושים, מאפשרים לציבור הגולשים לפרסם את נכסיהם או לחפש עבודה.

שירותים המוצעים לבעלי אתרים על ידי פורטל יאהו

עקב רצונה של חברת יאהו לבסס את מקומה מול מעצמות אינטרנט כמו מיקרוסופט וגוגל, פורטל יאהו מאפשר שירותים עסקיים לבעלי אתרים וחברות. מעבר לאופציית המכירה והקניה המתאפשרת בפורטל, מוצעות לבעלי האתרים מודעות פרסום, המוצבות בתוצאות דפי החיפוש או באתרים השונים הקשורים לפורטל. פורטל יאהו גם מאפשר כתיבת בלוגים עסקיים, בהם ניתן לקרוא עצות עסקיות או לשתף אחרים בהצלחת העסק.

היתרונות המתאפשרים באמצעות פורטל יאהו

מטרתו של פורטל יאהו היא לתפקד כמעין שער לתכנים המוצעים ברשת האינטרנט. ואכן, כאשר משתמש גולש בפורטל זה, אפשרויות התכנים והמידע העומדות בפניו הנן רבות. הוא יכול לחפש אתרים אחרים הקשורים למידע אותו הוא מבקש למצוא, הוא יכול לקרוא על השחקנים שהוא אוהב ועל מה שקורה בחדשות העולם, או לשחק מול משתמש אחר הנמצא ביבשת אחרת. מאחר והפורטל עצמו הוא ויזואלי מאוד וידידותי למשתמש, ציבור הגולשים מקבל את מבוקשו במקום אחד, מבלי לחפש באתרים רבים.