SEOACTIVE – קידום האתרים בגוגל בניית אתרי אינטרנט מקצועי

מה הוא Google Chrome?

Google Chrome

Google Chrome או בעברית, גוגל כרום, הינו מנוע החיפוש המצליח ביותר בעולם כולו. בשלוש שנות קיומו הצליח מנוע החיפוש הפופולארי להשתלט על רבע מהדפדפנים בעולם כולו. מאחורי מנוע החיפוש הפופולארי ביותר עומדת חברת הענק Google, חברת האינטרנט המצליחה ביותר. הכרום שינה את פני האינטרנט ואת אופן השימוש בו, על ידי הפיכתו לממשק נוח, אינטואיטיבי, קליל וידידותי למשתמש. המאמר הבא פורט את העובדות החשובות בנוגע לדפדפן הפופולארי ביותר בעולם וכן מלמד את הפעולות הבסיסיות בכרום.

מה מיוחד כל כך ב- Google Chrome?

Google Chrome מבוסס על מנוע V8 JavaScript. ג'אווה סקריפט היא אומנם מילה זרה לגולשים, אולם מהווה את הבסיס לשימושים רבים במחשוב ובאינטרנט בכלל. הג'אווה היא המאפשרת להציג אובייקטים שונים ברשת האינטרנט. מנוע v8 של ג'אווה מריץ מהר יותר את האובייקטים הנעים על המסך ובכך משיג את יתרון המהירות על פני כל הדפדפנים הוותיקים האחרים. תודות לגוגל כרום חווית המשתמש של הגולשים השתפרה פלאים ומשכה אליה עוד ועוד לקוחות חדשים שנהנו מגלישה נעימה, זורמת ולא מכבידה.

יתרונות נוספים של  Google Chrome הינם נוחות העבודה המאפשרת לעבוד ברציפות. גם כאשר הדפדפן מגלה תקלה כלשהי, הוא אינו נופל ואינו מכבה את עצמו כדפדפנים אחרים. בנוסף, קל הרבה יותר לעבוד עם ה- Chromeועם ג'ימייל ו- Google Docs במקביל, המשמשים חברות ועסקים ברחבי העולם באופן יומיומי. יחד עם זאת, ה- Google Chromeהינו בעל חסרונות כגון אובדן הפרטיות. מאידך, מהירותו של הדפדפן מפצה על כך.

הורדת  Google Chrome

אם Chrome עדיין לא מותקן על המחשב, ניתן לגשת לקישור הזה ולאשר את ההורדה. יש צורך באישור חוזר מספר פעמים. רוב התהליך מתרחש מעצמו – גם זו היא אחת מגדולותיו של הכרום. יכול להיות שכרום כבר מותקן אצלכם במחשב. במקרה זה תהליך ההורדה יהיה אוטומטי.

פרטיות ב- Chrome – יש דבר כזה

אף על פי הצהרות המפתחים, חשוב לדעת כי עם הגלישה בכרום מאבדים הגולשים את פרטיות חייהם. בעצם הגלישה יכול גוגל כרום לדעת לאילו אתרים מגיע הגולש ומה הם תחומי העניין שלו, כמה זמן שוהה הגולש בכל אתר ומה הם פרטי הטפסים שממלא הגולש ועוד מגוון רחב של נתונים. על מנת ליהנות מפרטיות בגלישה בכרום יש לעקוב אחר ההוראות הבאות:

  • על מנת לבטל את אפשרויות המעקב אחר הגולש יש להיכנס לכרום, ללחוץ על אייקון המפתח השוודי הנמצא בחלק הימני/ השמאלי העליון של הדף, לבחור ב'אפשרויות' ולאחר מכן באופציה 'פרטיות'. יש לבטל את ה-v באפשרות "עזור לנו לשפר את גוגל כרום".
  • ניהול קוקיס: הקוקיס (cookies) הינם קבצי מידע זמניים השומרים את הפרטים האחרונים שהזין הגולש. מחיקת הקוקיס תבטל את אפשרויות שמירת המידע והמעקב. בדיוק כמו בהוראות הקודמות:

כניסה לכרום > לחיצה על אייקון מפתח שוודי > אפשרויות > מאחורי הקלעים  > פרטיות > הגדרות תוכן > לשונית קוקיס > "נקה קבצי קוקיס כאשר אני סוגר את הדפדפן שלי".

 תוספים ל- Chrome

ה- Google Chrome מאפשר את עיצוב הדפדפן באופן אישי ובהתאמה מרבית לצרכי המשתמש. בין עקרונות הפיתוח של הכרום עומד עקרון הקוד הפתוח, המאפשר כמעט לכל משתמש לעשות שינויים כאוות נפשו. בשל עקרון זו מאפשרת גוגל כרום למשתמשיה לעצב, להוסיף, להפחית, למחוק או ליצור מגוון עצום של אפליקציות ויישומים. כאן מובאת רשימה של היישומים הפופולאריים ביותר:

Feedly

למי שאינו מנוסה בשימוש באינטרנט וגם עבור אלו שכן – כמות המידע העצומה ברשת יכול להיות מאד מבלבלת. אינספור מקורות מידע המתיימרים להיות אמינים ולהבטיח ערך מוסף לקורא מוצעים לגולשים בכל אתר. Feedly הוא תוסף חיוני לכרום, המאפשר למדר את הנושאים החשובים יותר ופחות, ולדלות מהאינטרנט רק את מה שחשוב לגולש באמת. איסוף המידע וסינון תכנים לא רלוונטיים מתבצעים על ידי טכנולוגיות RSS  שונות. Feedly הינו תוסף של RSS  שיודע לאסוף רק את התכנים שמעניינים את הקורא. איסוף המידע מתבצע בסנכרון מלא גם עם הטאבלט והסמארטפון, כך שהגולש לא צריך לסבול יותר מידע לא רלוונטי. כדי להתקין את התוסף יש להקליד כאן.

Search by Image

אחת ההמצאות המצליחות של גוגל. התוסף מאפשר לבצע חיפוש מקיף באינטרנט על פי תמונות. במקום להזין מילים או אותיות לחיפוש, ניתן להזין תמונה וגוגל יחפש אותה. לינק להורדת Search by Image.

Any.Do

אורח החיים המודרני הינו בין העמוסים והלחוצים שישנם. להגיע ללימודים, לעשות שיעורים, לבצע את כל המטלות בעבודה, לשלם חשבונות, להחזיר את הקטנים מהגן, לבדוק את השיעורים של הגדולים, לסדר את המצעים, לקפל את הכביסה… מרוב מטלות נדמה כי לא ניתן להספיק את כולן. Any.Do הינו תוסף כרום יעיל ביותר שמעניק שירותים של מזכירה אישית, בסנכרון מלא עם הסמארטפון ועם הטאבלט. כל משימה חדשה שנוצרת מתווספת תוך דקות למכשיר הנייד ואפשר פשוט לשכוח אותה עד שהמזכירה של Any.Do תזכיר לכם. כדי להתקין את התוסף יש ללחוץ כאן.

StayFocusd

התוסף הגאוני ביותר ברשת, אולי. StayFocusd הוא תוסף שמזכיר לעשות את מה שצריך לעשות. יוטיוב ופייסבוק, באנרים ופרסומים, שירים וסרטונים – כל אלו מסיתים את הדעת בעת העבודה והלימודים. גם אלו אשר נשארים מפוקסים ביותר, מוצאים את עצמם גולשים מדי פעם לאתרים לא מתוכננים ונשארים שם 20 דקות. 10 דקות באתר אחד, 20 באתר השני ועוד 25 דקות על בהייה בפייסבוק וכבר נגמר יום הלימודים או העבודה. StayFocusd מזכיר שהמטרה היא לא בהייה בפייסבוק ומזכיר לחזור לעבודה. כאן תמצאו את התוסף.

Gmail Offline

לפעמים לוח הזמנים לא מאפשר לעבוד מהמשרד כך שרבים מוצאים את עצמם עובדים ברכבת או באוטובוס, בבית קפה או בכל מקום אחר בו ניתן לשבת עם המחשב או עם הטאבלט. המזל הוא שלא בכל מקום יש רשת אינטרנט ולא תמיד הרשת הסלולרית מספיקה לעבודה. כיצד ניתן לפתוח מיילים? איך לכתוב מיילים חדשים? Gmail Offline הוא התשובה המושלמת לשם כך. באמצעותת Gmail Offline ניתן לערוך מיילים ולכתוב חדשים, לקרוא ובקיצור לעבוד כרגיל עד שיהיה חיבור חדש של אינטרנט וגוגל יסנכרן את כל המידע הרלוונטי. Gmail Offline להתקנה.

LastPass

מבחן קטן: כמה מהקוראים זוכרים את הססמאות ושמות המשתמשים לכל האתרים בהם הם רשומים? פורומים בנושאים שונים, אתרים חברתיים בהם נעשה שימוש יומיומי, קהילות חברתיות משמעותיות, אתר הבנק לצורך התעדכנות בעובר ושב ואתר העירייה לבירור עניינים חשובים, קוד לחברת החשמל ותשלום חודשי וקוד לאתר קופת החולים כדי להזמין תור, הססמה של אתר המכירות ושם המשתמש לבלוג הפרטי – – – כמה מתוך הססמאות של האתרים השונים זוכר המשתמש הממוצע?  LastPass הינו תוסף הזוכר את הפרטים שהוזנו לתוך אתרים שונים כמו בפעם הראשונה. להתקנת התוסף: LastPass.