SEOACTIVE – קידום האתרים בגוגל בניית אתרי אינטרנט מקצועי

בניית אתרים

בניית אתרים ברשת האינטרנט

בניית אתרים ברשת האינטרנט היא עיסוק הכפוף לאילוצים שונים, להם נדרש בעל האתר להכפיף את בחירותיו. במאמר זה נסקור את האילוצים השונים בהם יש להתחשב בבניית אתרים, וכן אפשרויות שונות העומדות בפני בונה האתר.

בניית אתרים נעשית על פי בהתאם למוסכמות עולמיות שונות, הנקבעות על ידי הארגון הנקרא W3C. הארגון הוא ארגון בינלאומי, אשר יוצר תקינה והאחדה של אמות המידה המשמשות לבניית אתרים לרשת האינטרנט. מטרת הארגון היא לבנות שפה משותפת, על מנת שאתרי האינטרנט יפעלו על כל סוגי הדפדפנים ושיהיו בעלי נגישות מקסימלית. חשיבות בניית אתרים על פי הנחיות הארגון היא קריטית, שכן היא המאפשרת נגישות מהירה לאתר שלכם ודפדוף נוח. כמו כן, הדפדפנים משתנים ומתעדכנים במשך הזמן, ואתר שאינו תקני עלול לגרום לבעיות רבות בעתיד באופן תפעול והעלאת האתר. חלק לא מבוטל מן הגולשים סובלים ממגבלות בגלישה, בשל בעיות חומרה ותוכנה שונות, החל מבעיות בקריאת האתרים בדפדפנים שונים ועד מגבלות תוכנה המצויות במחשבים רבים. בנייה לא נכונה מצמצמת את מספר הגולשים הפוטנציאלים באתר, ואת יכולתם להשתמש בתכנים ובשירותים השונים שמציע אתר האינטרנט. פן נוסף של בניית אתרים הוא קידום במנועי החיפוש. אתר שאינו תקני ואינו נבנה על פי הכללים של הארגון ושל גוגל, עלול לא להיות נגיש לגולשים או להופיע במקומות נמוכים בתוצאות מנועי החיפוש. לסיכום, בניית אתרים באינטרנט יכולה להיעשות בצורה תקנית או בצורה לא תקנית, אך אדם שרוצה שהאתר שלו יקודם במנועי החיפוש ושיהיה נגיש לכל הגולשים, חייב לעמוד בתנאים הדרושים על פי הארגון W3C ועל פי דרישות גוגל.

בניית אתרים על פי אתרי תבנית

אתרי טמפלט ואתרי תבנית הפכו לנפוצים מאוד בשנים האחרונות והם מאפשרים לכל אחד להקים אתר אינטרנט בצורה פשוטה ומהירה יחסית. בניית אתרים עלולה להיות תהליך לא פשוט, הכולל נדבכים רבים, החל משלב התכנון ואפיון האתר ועד שלב בניית האתר והבקרה עליו. אנשים רבים פונים לחברות לקידום ובניית אתרים, ואלו מעצבות ובונות אתר על פי הצרכים המדויקים של לקוח. שיטה זו עדיפה עבור עסקים רבים, אך עולה גם הרבה כסף. אפשרות נוספת העומדת בפני בעלי עסקים הרוצים לבנות אתר, היא שימוש באתר תבנית.

מהם אתרי תבנית? אתרי תבנית הם אתרים הבנויים על פי פרמטרים מסוימים, החוזרים על עצמם באתרי אינטרנט רבים. אתרי התבנית יוצרים מעין שלד או בסיס, שעליו ניתן להתחיל לעבוד. אתרי התבנית באים עם פרמטרים קבועים ותוספות הניתנות לשינוי. התוספות הניתנות לשינוי מעניקות את המגע האישי בנושא עיצוב האתר ונוחיותו למשתמש.

בניית אתרים באמצעות אתרי תבנית, משמשת לרוב בעלי עסקים וגולשים המתחזקים את האתר בעצמם. בעלי העסקים בוחרים פלטפורמה שעליה הם רוצים לבנות את אתר האינטרנט, ומעצבים את מבנה ותוכן האתר כרצונם.

היתרונות הגדולים באתרי תבנית הם צריכת המשאבים הנמוכה והעלויות הנמוכות. גולש או בעל עסק יכול לבנות אתר אינטרנט במהירות ולהתאימו לקהל הלקוחות היעודי. בניית אתרים באמצעות אתרי תבנית היא פשוטה וקלה, ובדרך כלל אתרי התבנית הם פשוטים, נוחים מאוד לשימוש ומאפשרים פנייה לקהל יעד רחב יותר.

אתרי תבנית הם בעלי יתרונות רבים אך אינם מתאימים לכל אחד. אתרי התבנית חסרים ייחודיות ועומק ולכן בעל עסק הרוצה לבנות אתר ייחודי ומורכב יותר, אינו יכול להשתמש בפלטפורמה מוכנה של אתר תבנית. בניית אתרים מורכבים יותר דורשת עבודה רבה, אך היא נתונה לרצונם הבלעדי של בונה האתר ובעל האתר, מבלי צורך להתחשב בתנאים מגבילים של אתרי תבנית. בניית אתרים הנעשת על פי אתרי התבנית עלולה ליצור דמיון רב בין אתרים שונים, ולרוב אין בידול ייחודי בין האתרים. אתרי התבנית מתאימים יותר לבעלי עסקים קטנים, שאינם רוצים להשקיע זמן וכסף רב בתכנון ובנייה של אתר, אך עדיין רוצים להנות מיתרונות השיווק הרבים באינטרנט.